GUDUCHI® čaj so zázvorom

Ajurvéda považuje zdravé trávenie za základ dobrého zdravia. Tráviaci oheň, alebo "agni", nám pomáha vytráviť a transformovať potravu na živiny tak, aby mohli byť vstrebané do tela. Je to biologická sila - sila trávenia, vstrebávania, asimilácie a transformácie. Je to zdroj nášho života. Vyvážené agni zaručuje dobrú imunitu a dlhý zdravý život. V ajurvédskej tradícii existuje niekoľko bylín, ktoré podporujú trávenie a imunitný systém. Tieto bylinky majú často afinitu k špecifickým orgánom a systémom v tele, a každá z nich svojím vlastným spôsobom pomáha podporovať správne fungovanie imunitného systému a optimálne zdravie človeka. Jednou z týchto vzácnych byliniek je aj Guduchi, alebo Tinospora cordifolia.

Guduchi je popínavý ker rastúci v himalájskych lesoch a už tisíce rokov je jednou z najcennejších a najčastejšie používaných bylín v ajurvéde – tradičnej indickej medicíne. Terapeutická sila tejto bylinky spočíva v jej omladzovacích a posilňujúcich vlastnostiach, pričom zároveň detoxikuje a čistí celý organizmus, konkrétne prostredníctvom pečene.

Guduchi, alebo Tinospora cordifolia sa v ajurvédskej medicíne bežne používa pri:

  • tráviacich problémoch
  • metabolických poruchách (reguluje hladinu cukru v krvi)
  • zvýšenej teplote a horúčkach
  • oslabenej imunite a autoimúnnych ochoreniach
  • pri zápalových ochoreniach
  • chronických kožných ochoreniach
  • problémoch s pečeňou

Čajová zmes GUDUCHI® so zázvorom sa skladá z listov a stoniek rastliny Tinospora cordifolia a koreňa zázvoru. Táto bylinná zmes má veľa pozitívnych účinkov hlavne na trávenie, imunitu, dýchací systém, kĺby a cirkuláciu. Zázvor stimuluje chuť do jedla a tvorbu tráviacich štiav, a urýchľuje metabolizmus živín. Pomáha pri nevoľnosti, plynatosti a črevných kŕčoch. Vďaka svojim analgetickým a protizápalovým účinkom sa v ajurvédskej medicíne bežne používa pri bolestiach kĺbov. Zároveň podporuje imunitu a odstraňuje zahlienenie, čím sa uplatňuje pri respiračných ochoreniach ako je nádcha a chrípka.

Z ajurvédskeho hľadiska čaj GUDUCHI® so zázvorom vyrovnáva hlavne váta a kapha dóšu.

GUDUCHI®so zázvorom je upokojujúci a zdravie podporujúci čaj, ktorý si môžete vychutnať každý deň.

Zloženie: 60% Guduchi (Tinospora Cordifolia), 25% zázvor (Zingiber officinale), 15% škoricové listy (Cinnamomum tamala)

Obsah balenia: 100g sypanej bylinkovej zmesi

Dávkovanie: 1 čajová lyžička na jednu až dve šálky alebo malý čajník

Príprava: 1 čl. zalejte šálkou vriacej vody a nechajte vylúhovať 10 minút. Pre silnejší účinok sa odporúča povariť 5-10 minút. Po lúhovaní/varení precediť. Dá sa osladiť podľa chuti. Vhodný na pitie počas celého dňa, nakoľko neobsahuje kofeín. Odporúčaná dávka: 3 šálky denne.

Upozornenie: nevhodný počas tehotenstva

Naše čaje Guduchi®sú tej najvyššej kvality a arómy. Vyrábajú sa na ekologickej farme “Ashapuri Organic Farm", ktorá je uznávaným modelovým projektom organického poľnohospodárstva v Nepále, ktorého súčasťou je ochrana prírody. Tento projekt tiež podporuje domorodé kmene, ktoré sa starajú o zachovanie divokých rastlín, a zbierajú bylinky a ovocie na základe trvalo udržateľných a prírodu šetriacich princípov.

Posledné príspevky

3 Recepty na prípravu jednoduchých koláčov
3 Recepty na prípravu jednoduchých koláčov
Prekvapte svoje deti na MDD chutnou a zdravou maškrtou. 3 rôzne recepty, ktoré zvládne každý.
Jednoduché 3-chodové Talianske menu za pár minút
Jednoduché 3-chodové Talianske menu za pár minút
Rýchle a jednoduché jedlo pripravené do 45 minút. Talianske trojchodové menu.
6 ajurvédskych rád ako posilniť imunitu
6 ajurvédskych rád ako posilniť imunitu
Či už ide o nachladnutie, kašeľ, chrípku, pásový opar alebo niečo iné, takýmto nepríjemnostiam by sme sa najradšej úplne vyhli. Mať tak na výber, kto z nás by odmietol odolný imunitný systém? Všetci chceme byť zdraví a najradšej sa vyhli veškerým chorobám. Ako teda získať odolnú imunitu?
Skúsenosti s čajom Guduchi
Skúsenosti s čajom Guduchi
Naše lahodné a osviežujúce ajurvédske čaje Guduchi® a Tulasi majú širokospektrálne účinky na ľudské zdravie, podporujú však hlavne imunitu a trávenie. Sú namiešané na základe ajurvédskych receptov zostavených s láskou, a vyrobené s použitím organických bylín a v úplnom súlade so starovekou ajurvédskou tradíciou. Prečítajte si aké skúsenosti s ním majú naši klienti.